Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю

Телефон
+380(37)252-43-38 - Каса
Будь ласка, скажіть, що дізналися номер на сайті 0372.ua
09:00 - 22:00
Зараз відкрито

Починаючи з 1991 року, колектив ансамблю пісні і танцю постійно бере участь у святкуванні днів Незалежності України в м.Києві, в концерті для учасників Всесвітнього конгресу українців, у 1-ій хоровій асамблеї України (1992), у фестивалі "Козацька слава" (Запоріжжя), у міжнародних фестивалях "Колиска миру" і "Доля", у святі літератури і мистецтва "Лесині джерела" (Новоград-Волинський. 2001) та ін.

Схвильовані відгуки глядачів отримав ансамбль під час гастрольних подорожей з концертами в Україні. Молдавії, Білорусії, Прибалтиці та Закавказзі, Сибіру і Середній Азії, в містах Крайньої Півночі та на Далекому Сході, Фінляндії (1966). Чехословаччині (1986). Німеччині (1997). Польщі (1999). Італії (2000). Румунії (1969. 1974. 1986, 1989. 1990. 2002. 2007), а також від успішних виступів у м. Києві перед туристичними групами з Америки. Англії, Японії, Куби, Бельгії. Австрії, Канади. Греції, Франції, Мексики. Іспанії. Авс-тралїї, Індії, Індонезії, Аргентини та інших країн світу, про що свідчать численні записи у книзі відгуків ансамблю. Наприклад: "Талановите виконання, дуже хороша підготовка. Чи не могли б ви найближчим часом приїхати з концертами до СІЛА!" (Альберт Весел, професор музики, Флорида, СІЛА); "Дуже нам сподобався виступ ансамблю. Його широкий і різноманітний репертуар, колорит і народний мотив особливо радують око і душу" (Угорські гості); "Сьогоднішній вечір був чудовим. Таке відчуваєш один раз в житті. Величезне Вам спасибі". (Ми з ФРН); "Чудові пісні і танці. Барвисті костюми. Дуже все сподобалось". (Джон Морган. Лондон, Англія); "Браво! Бравісимо!" (Італія).

Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю, фото-1

Корифей українського хорового мистецтва А.Авдісвський після звітного концерту майстрів Чернівецької області сказав: "Звіт буковинців відзначається оригінальністю, цікавою побудовою програми. У цьому заслуга насамперед колективу заслуженого Буковинського ансамблю пісні і танцю під керуванням Народного артиста України Андрія Кушніренка. Ансамбль продемонстрував високу професіональну хорову культуру, особливо в українських народних піснях "А коник чорненький" і "Ой дуб, дуба". Радує те, що колектив завжди у пошуках. Бездоганний стрій ансамблю, чіткість дикції, культура співу та неповторні буковинські народні костюми справили незабутнє враження ".

Вокально-хореографічне мистецтво, яке репрезентує ансамбль, його яскрава самобутність, своєрідність виконавського стилю, поєднаного з високою професійною культурою, забезпечують йому визнання як одного з кращих колективів України. Характерною рисою для колективу є те, що в даному мішаному хорі, який має повний діапазон, плекається академічна манера співу. Це дає можливість на професіональному рівні викопувати як обробки народних пісень, при створенні партитур яких застосовуються різноманітні колористичні характеристики з використанням різнобарвного тембрового звучання, що відтворює колорит данного регіону, так і класичний репертуар. Треба віддати належне Андрію Кушніренку, який багато працює над звуком, ансамблем, над оволодінням різними прийомами і стилями співу. І те що ансамбль користується незмінним успіхом всюди, де б він не побував, також немала заслуга керівника. Мелодії рідного краю, записані та обробленні ним, так щедро і щиро даровані глядачам артистами на концертах закріплюють у серцях глядачів любов до Буковинського краю.

Хор доводить звучання творів до ідеального, тримаючи абсолютний стрій, спів відзначається злагодженістю ансамблю та інтонаційною чистотою. Це сприяє виразному донесенню до слухачів звуко-тембрального характеру кожного виконуваного твору. Цьому сприяє також звукова цілісність і повнота, чіткість дикції та ясність фразування. Над усім цим у колективі працюють давно, наполегливо і повсякденно. Подібна практика, як відомо, допомагає відтворенню образів, справжніх емоцій, задуму автора, музики взагалі, її витонченої гармонії і мелодичних зворотів, а також – змісту, колориту, стилю.

Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю, фото-2

Хор Буковинського ансамблю вигідно вирізняється від інших хорів такого жанру ще й тим. що поряд З участю в концертних програмах ансамблю, які складаються з вокально-хореографічних сюїт, обрядових сцен та інструментальної музики, він має окремі акапельні концертні програми, як, наприклад, "Хорові твори С.Воробкевича", "Духовна музика українських композиторів" та інші, з якими виступає самостійно.

За час існування в ансамблі створювались і різноманітні вокально-хореографічні композиції, сюїти, обряди, такі як "Буковинське весілля", "Колядки і щедрівки", "Свято врожаю", "Розквітай, наш оновлений край", а в 1968 році вперше на Україні в даному колективі такого жанру здійснена постановка одноактної народної опери "Буковинська весна" (музика А.Кушніренка. лібрето А.Добрянського, режисер А.Литвинчук), яка отримала схвальні відгуки слухачів і преси.

Виступи колективу часто транслюються по радіо і телебаченню, кращі його концертні номери і програми записані на 7 грамплатівках, зняті на кінострічки, серед яких: "Буковинські вечорниці", "Концерт Буковинського ансамблю", "Свято в Карпатах" та ін. У видавництвах "Музична Україна" і "Мистецтво" видано збірники пісень із репертуару Буковинського ансамблю "Буковинський розмай" (1971) і "Співає Буковина" (1972) (упорядник А.Кушніренко).

Зараз артисти ансамблю своєю творчістю роблять внесок і у розвиток культури у школярів шкіл Чернівців та області. Також ансамбль приймає участь в усіх святкових концертах на Буковині. Дає сольні концерти в Україні та за її межами.

Щире захоплення мистецтвом, колективу викликало у таких видатних митців, як М.Колеса, Д.Гнатюк, А.Авдієвський, С.Турчак. І.Кочловський, О.Тактакішвілі, Г.Ернесакс, В.Мураделі та інших.

Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю, фото-3

У січні 2013 року пішов з життя уславлений маестро, який очолював колектив протягом 50-ти років, Андрій Миколайович Кушніренко.

Того ж року колектив очолив соліст ансамблю, учень А.М.Кушніренка, Народний артист України, лауреат літературно-мистецької премії ім. С.Воробкевича Ярослав Андрійович Солтис.

Зберігаючи ті творчі традиції, які були закладені і розвинені в ансамблі А.М.Кушніренком, Я.А.Солтис створив декілька художніх програм ансамблю, які відзначаються динамізмом, різнобарвністю, більш природньо тіснішим зєднанням пісні, танцю і оркестрової музики, з добавленням поетичних літературних текстів. Ці концертні програми з перших музичних звуків і до останнього акорду звучать як одна вокально-хореографічна музична вистава. Великий творчий внесок в останні роки в творчу скарбницю ансамблю вносить головний балетмейстер ансамблю Заслужений артист України Леонід Сидорчук. Концертні програми ансамблю прикрашають його постановки буковинських танців такі як: "Забава", "Вівчарі", "На гулянні", "Ружаниця", "На толоці", дівочий хоровод "Веселкові передзвони".

Яскравого звучання набула оркестрова група ансамблю під керівництвом, талановитого музиканта, цимбаліста Романа Стефаніва, який є високопрофесійним аранжувальником оркестрових і хорових творів.

Вагомий внесок в розширення і удосконалення концертних програм ансамблю вносять молоді хормейстери Сергій Мунтян і Валерій Гураль. Хорові твори в їхній обробці доповнюють оригінальність і самобутнісь репертуару колективу.

Важко творчий внесок в концертне життя ансамблю ветеранів колективу: Заслуженої артистки України Людмили Радиш, Марії Солтис, Заслуженого працівника культури України Дмитра Козьмака, Любомира Руснака, Ярослава Радиша, Юрія Котирла, Василя Козака, Світлани Візнюк, Василя Бурдейного, Івана Луківського.

Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю, фото-4

За високий професіоналізм, оригінальність концертних програм колектив ансамблю одержав найвищі оцінки журі на фолькльорних фестивалях в Польщі (м.Кошелін 2011р., м.Закопане 2015р.) і Румунії (м.Яси 2015р.). В 2015 році на базі концертних програм ансамблю був знятий музичний фільм "Буковинські передзвони", який одержав багато схвальних відгуків від глядачів. За останній час було здійснено більш, як 30 фонозаписів вокальних, оркестрових творів і композицій з репертуару ансамблю.

У 2014 році колектив великим святковим концертом на сцені обласної філармонії відзначив своє 70-ти річчя від дня заснування, у звязку з цією визначною датою в житті ансамблю колектив нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

Своїм натхненним мистецтвом заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю оспівує красу рідного краю, дарує людям естетичну насолоду, робить свій певний внесок у національне відродження і розвиток української музичної культури.

 Ознайомитися з афішою виступів колективу ви можете на нашому сайті - http://www.filarmoniya.cv.ua/ua/afisha/

Ми в мережі
Наше відео
Ще відео